На головну   -   Редакція   -   Авторам   -   Архів номерів   -   Контакти   -   Індексація журналу UA   EN


Останній випуск

№ 1 (110), 2024


Підтримка

Видання журналу частково підтримується грантом
Американського національного інституту здоров'я
Міжнародного центру Фогаті
та Іллінойським університетом у Чикаго

Журнал

ISSN 2077-7477 (Print)
ISSN 2077-7485 (Online)

Науковий журнал з проблем медичної екології, гігієни, охорони здоров'я та екологічної безпеки

Засновник:
Державна установа "Інститут громадського здоров'я ім. О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України"

Періодичність виходу:
чотири рази на рік

Довкілля та здоров'яISSN: 2077-7477 eISSN: 2077-7485
Номер: 1 (81)   -   2017   -   Сторінки: 27-31
Аналіз рівня захворюваності населення Рівненської області
Волощук О.В.1, Антомонов М.Ю.1, Гущук І.В.2
1 ДУ "Інститут громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ"
2 Науково-дослідний центр екології людини та охорони громадського здоров’я Національного університету «Острозька академія», м. Острог

УДК: 614 : 314.44 (477.81)

РЕФЕРАТ:
Мета дослідження - провести аналіз рівня захворюваності населення Рівненської області на основі інтегральних показників.
Матеріали і методи дослідження. Дані, відібрані для аналізу, відображають рівень загальної захворюваності дитячого (0-17 років) і дорослого населення (18 і старше) в перерахунку на 1000 жителів 16-и районів Рівненської області за 2012 рік. Оцінка рівня захворюваності дитячого та дорослого населення була проведена за такими методиками: методика «персентиль-профіль», метод з урахуванням вікових коефіцієнтів захворюваності, метод суми місць.

Результати роботи. Використані методики розрахунку інтегральних показників дозволили з різних точок зору проаналізувати рівень захворюваності дитячого та дорослого населення Рівненської області. За результатами методики «персентиль-профіль» стало можливим розділити райони на дві групи - з рівнем загальної захворюваності нижче і вище середнього рівня. Методика з використанням вікових коефіцієнтів захворюваності дозволила визначити частки, які припадають на дорослу і дитячу захворюваність в цілому по Рівненській області. Метод суми місць дозволив визначити райони з найвищим і найнижчим рівнями загальної захворюваності дітей і дорослих.

Висновки. За віковими групами рівні захворюваності по районам розподілені майже однаково, за винятком Радивилівського (який в дитячій групі нижче середнього рівня, а в дорослому - вище) і Млинівського (у дорослій групі - нижче середнього рівня, в дитячій - вище). Вони складають 59% і 41% для дитячого та дорослого населення відповідно. Найнижчий рівень загальної захворюваності спостерігається в Дубенському районі в обох вікових групах, а найвищий - в Сарненському, також в обох вікових групах. З огляду на отримані результати, розглянуті методи можуть бути застосовані для різнобічної оцінки показників захворюваності населення і по окремим нозологіями.

КЛЮЧОВІ СЛОВА:
дитяча та доросла захворюваність, інтегральний показник, метод «перцентль-профіль», вікові коефіцієнти, метод суми місць.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Грановский Э.И., Снытин И.А. Интегральные показатели загрязнения окружающей среды для оценки ее качества и состояния здоровья населения. Алматы, 2009. 94 с. (Информационный листок КазГосИНТИ - №210).
2. Авилов К.К. Математическое моделирование заболеваемости туберкулезом органов дыхания на территории России и оценка эффективности противотуберкулезных мероприятий : автореф. дисс…. канд. физ.-мат. наук. Москва, 2007. 27 с.
3. Артеменко М. В. Моделирование динамики заболеваемости ЖКТ в регионе. Успехи современного естествознания. 2006. №. 1. С. 99-100.
4. Антомонов М.Ю. Математическая обработка и анализ медико-биологических данных. – Киев, 2006. – 558 с.
5. Гудинова Ж.В., Жернакова Г.Н., Гегечкори И.В., Блинова Е.Г., Толькова Е.И. Методические подходы к оценке профессиональной заболеваемости в Омской области в ходе межрегиональных сравнений. Фундаментальные исследования. 2011. №9, часть 2. С. 245-248.
6. Шестопалов Н.В., Самошкин В.П., Крига А.С., Овчинникова Е.Л., Гудинова Ж.В. и др. Социально-гигиенический мониторинг. Анализ медико-демографических и социально-экономических показателей на региональном уровне : метод. рекомендации. М.: Федеральная служба по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека, 2010. – 53 с.
7. Сазыкин В.Л. Новый метод интегральной оценки. Вестник Омского гос. ун-та. 2014. № 12. С. 137-141.
8. Гулицкая Н.И. Заболеваемость населения: методы изучения : методические рекомендации. Минск, 1999. 18 с.
Розроблено: ІГЗ НАМНУ © Довкілля та здоров'я, 2006-2024. Усі права захищені.
Використання текстових та графічних матеріалів сайту дозволяється лише з письмового дозволу редакції.